62 Prohlédnuto

FOTOVÍKEND S VÝCHODEM ÚPLŇKU NAD KARWENDELEM

 

Termín: 3.7. – 6.7.2020 (4 dny)

Cena: 2.850,-

Uzávěrka přihlášek: 1.6.2020

Minimální počet účastníků: 3

 

Jezera a divoká voda v malebném okolí Zugspitze, nejvyšší hory Německa, a především nezapomenutelný úplněk nad rozeklanými masivy Karwendelu!

Během čtyř dnů, které rovnoměrně rozdělíme mezi Zugspitz Arena a Karwendelské pohoří, navštívíme malebná alpská jezera, divoké soutěsky a řeku Riss, vychutnáme si 360° rozhled přes Alpy až k ledovcům ve Stubai. Vyzkoušíme si časosběry, panoramatické fotografie, budeme fotografovat odrazy od hladin jezer, vyzkoušíme dlouhé expozice a noční fotografování. Za dobrých podmínek zažijeme nezapomenutelný východ úplňku a možná nakrmíme divoké ptáky.

 

Předběžný program výpravy

  • den: Předpokládaný odjezd ve 12 hod z Prahy přes Plzeň a Mnichov do Garmisch-Partenkirchenu. Zde se ubytujeme, lehce posilníme a podle času a počasí vyrazíme nejdříve k Rissersee anebo rovnou fotografovat západ slunce (případně i noční atmosféru) na Gerold – možná nejfotografovanější místo Bavorska s typickými dřevěnými chatičkami.
  • den: Brzy ráno, pokud den předtím neuspějeme, přejedeme z GaPa opět na Gerold. Během dne poté navštívíme divokou soutěsku Partnachklamm s vodopády, malebné jezero Eibsee s mnoha ostrůvky a zájemci mohou lanovkou vyjet až na samotný vrchol Zugspitze s výhledy široko daleko. Večer pak budeme odpočívat v GaPa, nebo se vydáme ještě jednou k Eibsee na úchvatný západ slunce.
  • den: Ráno nás čeká přejezd do Seefeldu (cca 45 min), kde na parkovišti u lanovek necháme auta a lanovkou se přiblížíme (volitelné) cca do výšky 2000 m (nebo méně, záleží na preferencíích a kondici nás všech). Odtud se pěšky vydáme k chatě (2239 m, cca 1 hod, ↑200 m) po parádní vyhlídkové trase. Narazíme na oblíbené místo vyznavačů paraglidingu, a pokud budou příznivé povětrnostní podmínky, můžeme si vyzkoušet focení sportovnějšího tématu. Brzy odpoledne se ubytujeme na chatě a zbytek dne si odpočineme, nebo vystoupíme na některý z velmi snadno dosažitelných vrcholů poblíž, například Reitherspitze (2374 m, cca 20 min, ↑150 m, ↓150 m). U chaty se často zdržují hejna ptáků, a tak si můžeme zkusit wildlife focení. A pak už příjde zlatý hřeb celého programu. Nejdříve západ slunce a ihned poté východ úplňku. Pod námi se navíc budou rozsvěcet města, a tak ani za tmy naše dobrodružství ještě nekončí.
  • den: Brzy ráno kousek od chaty focení východu slunce, který zde rovněž stojí za to. Posléze se vydáme na zpáteční cestu, kterou si zpestříme zastávkou v Grosser Ahornboden, úchvatném údolí s několika tisící prastarých javorů. Navštívíme i malebná zákoutí řeky Riss, ale poté už bude následovat přejezd přes Mnichov a Plzeň do Prahy a noční návrat domů.

 

Další důležité informace

Přestože je tento výlet zcela bezpečný, budeme pečlivě sledovat předpověď počasí a v případě velké nepřízně, můžeme termín přesunout. Program je technicky naprosto nenáročný, zvládne ho i úplný horský začátečník, je však potřeba mít alespoň základní fyzickou kondici. Budeme se věnovat prioritně a převážně fotografování, jednotlivé přesuny nejsou dlouhé, ale i tak budeme většinu dne stát na nohou.

Je rovněž dobré mít připojištění na pohyb v horách (např. Alpenverein).

Vedoucí workshopu není certifikovaným horským vůdcem ani průvodcem, nejedná se o organizovanou horskou turistiku, ale pouze foto workshop částečně ve vysokohorském prostředí. Program workshopu se může operativně měnit podle podmínek, počasí a domluvy všech účastníků.

 

Ubytování: 2x v hostelu nebo apartmánu v Garmisch-Partenkirchenu (cca 30 EUR/noc) a 1x na horské chatě ve společné lůžkové místnosti (28 EUR/noc, pro členy Alpenverein 14 EUR/noc). Na chatě není možné platit kartou, proto je třeba mít s sebou dostatečnou hotovost EUR. Teplá sprcha je za příplatek 4 EUR, pitnou vodu budeme muset rovněž dokoupit.

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, zaplatíme ho společně na místě!

 

Stravování: V GaPa i Seefeldu je možné kdekoliv zakoupit jídlo, na chatě je možné objednat i polopenzi (večeře + snídaně) za cca +28 EUR (nebo i jednotlivě), studené jídlo a veškeré nápoje přes celý den. Svačiny si podle potřeb bereme každý sám z vlastních zásob. Na chatě není pitná voda, proto budeme muset dokupovat v lahvích (přímo tam), nebo pít místo vody pivo 🙂 🙂

 

Doprava: Kdo bude mít zájem, může se připojit do auta odjíždějícího z Prahy, jinak je možná libovolná vlastní doprava. Případně se pokusíme dopravu společně nakombinovat.

 

Pozor, cena nezahrnuje: Ubytování a stravování, lanovku!

 

Nutné vybavení: spací pytel nebo vložka do spacáku (nutné k přespání na chatě), nepromokavá bunda, teplá vrstva oblečení, rukavice, případně opalovací krém, sluneční brýle, osobní lékárnička, čelovka (nejlépe s možností svícení červeným světlem)

 

Doporučená fotovýbava: Stativ, polarizační filtr, přechodový filtr, širokoúhlý objektiv, základní objektiv, teleobjektiv, dálková nebo kabelová spoušť, případně TimeLapse spoušť. Nic z fotovýbavy samozřejmě není povinné.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *